SPONSORZY:

                               


Witamy serdecznie na stronie biegaczy górskich - LKS ISKRA JASZKOWA!

zawodnicy
Jacek Dudzik
 - "Ultradzik" Kat. M-60

  Biegi długodystansowe uprawia od 1983 r. Czlonkiem Naszego Klubu jest od  1993.r.

  Startował bez mała 500 razy w biegach ulicznych, przełajowych i górskich na dystansach od 4 do 130 km. 

 • ukończył  53 maratony, 15 ultramaratów górskich (najdłuższy na 130km),
 • na treningach i zawodach przebiegł  ponad 127.000km,
 • od 1990 r. większość  startów to biegi górskie,
 • ponad 340 razy startował w biegach górskich,
 • 6-krotnie był uczestnikiem Mistrzostw Świata w Biegach Górskich: 2x w Czechach, 2x w Polsce, 1x na Słowacji i 1x w Niemczech,
 • ponadto 2x  był  na  Mistrzostwach  Europy  w  Biegach  Górskich: w Austrii i w Polsce,
 • 72 razy startował w Pucharze Czech w Biegach Górskich.

    Jego największym sukcesem jest to, ze biega w dobrym zdrowiu ponad 30 lat. Nigdy nie zszedł z trasy biegu.

  Bieganie  sprawia mu ciągle wiele przyjemności. Zmotywował do biegania wielu  ludzi.

  Dzięki bieganiu miał możliwość poznania ciekawych ludzi i odwiedzenia wielu pięknych miejsc. Bieganie to jego sposób na życie i samorealizację.

 "Przez te wszystkie lata góry nauczyły mnie patrzeć, wypatrywać czegoś nawet poza horyzontem. Bezmiar gór to jedność ze wszechświatem, którego jesteśmy częścią. Ta przepiękna cisza, w której można usłyszeć własne myśli. Nie trzeba nic robić, wystarczy tylko być. Tylko w ciszy można usłyszeć muzykę, która gra gdzieś w nas, a tego nie może nam zabrać nikt."

Adam Wcisło "Pędzący Jeż" - Kat. M-40

  W Klubie od 1985 r. Początkowo uprawiał piłkę nożną.

  Lekkoatletykę  zaczął  uprawiać   od  1989 r.  Najpierw biegi na średnich,  a później na długich dystansach. W 1999 r.  był reprezentantrm Polski  na Mistrzostwach Świata w  Biegach Górskich w Malezji, gdzie zajął  bardzo dobre - 50 miejsce.

Jerzy Uliasz "Uro" - Kat. M-50

  Swoją przygodę z bieganiem rozpoczął w 1994 roku. Do Klubu ISKRA JASZKOWA należy od 2000 r.

  Uczestniczył w biegach: ulicznych, przełajowych, górskich, również po plaży   na   dystansach  od   4  km,   poprzez   półmaratony   i   maratony, a skończywszy na 100 km. 

  Rekordy życiowe to:

10 km -37:50
15 km -59:02
21,097 km -1:23:49
42,195 km -2:54:35

  Ukończył  60  maratonów  w  tym  16  z  czasem  poniżej  3   godz.   oraz 3 supermaratony.

  Bieganie to jego pasja, a jednocześnie odskocznia od szarości życia codziennego. Planuje dalej poprawiać swoje wyniki i cieszyć się każdym startem.
Tomasz Turek "Rosomak" - Kat. M-40


  W Klubie  od 2001 r. Ukończonych  6 maratonów.

  Biegi górskie to dla niego możliwość obcowania z naturą i poznania wielu ciekawych ludzi. Pasjonat gór.


Agata Dereń - Kat. K-20

   Przygodę biegową rozpoczęłam w 2008 roku, kiedy to któregoś dnia postanowiłam, że zacznę biegać. I tak pozostało :).

   Debiut w zawodach nastąpił dopiero w 2012 roku. Tego samego roku wstąpiłam do klubu LKS Iskra Jaszkowa.  

   Jak do tej pory:

 • ponad  dziesięciokrotnie  startowałam w zawodach na dystansie 5 km
 • pięćdziesięciokrotnie startowałam w zawodach na  dystansie 10-16 km
 • ukończyłam 17 półmaratonów, w tym tylko 2 uliczne
 • sześciokrotnie uczestniczyłam w biegach górskich na dystansie 30-34 km
 • ukończyłam 5 maratonów, w tym 3 uliczne
 • dwukrotnie  brałam udział w 24 h Rawickim Festiwalu Sportu
 • ukończyłam 2 ultramaratony górskie

   Biegając czuję się świetnie, a każdy pokonany kilometr to dla mnie radość. Ważniejsza dla mnie jest sama możliwość udziału w biegu w gronie członków klubu, niż sukcesy sportowe, choć o nie również w miarę swoich możliwości staram się walczyć.Beata Dereń "Becia" - Kat. K-20

  Przygodę z bieganiem rozpoczęłam w 2012 roku. W 2013 roku wstąpiłam do klubu biegowego LKS Iskra Jaszkowa. Na początku bieganie traktowałam jako ''zabawę'' obecnie stało się moją PASJĄ, która coraz bardziej uzależnia.

  Biegi górskie nauczyły mnie pokory, cierpliwości oraz nieoczekiwanego, ponieważ nie wiesz co czeka Ciebie za koleją górą.

W ciągu 4 lat startów ukończyłam:

- 2 biegi ultra po górach. Pierwszy w Rytrze na dystansie 58 km, drugi w Jakuszycach na dystansie 50 km. Oba w tym roku.

- bieg na 34 km na Festiwalu Biegowym w Krynicy Zdrój

- dwukrotnie Bieg Wierchami na ok. 30 km

- około 9 półmaratonów , w tym 1 po asfalcie

- parenaście biegów na dystansie ok.10 km

- 2-krotnie brałam udział w 24h Rawickim Festiwalu Sportu

- oraz 3 maratony płaskie, uliczne, pierwszy w Poznaniu 2015 r, drugi w Warszawie 2016 r. oraz trzeci we Wrocławiu również w 2016 r.

  Każdy kolejny start uczy mnie czegoś nowego, pokonywania własnych słabości oraz tego, że nie można się poddawać, ponieważ ,,Twoje ciało potrafi więcej niż podpowiada Ci Twój umysł''.


Piotr Knapik "Pedro" - Kat. M-40

  Swoją   przygodę  z  bieganiem   rozpocząłem  pod  koniec  2009  roku z postanowieniem przebiegnięcia maratonu, który pokonałem we wrześniu 2010 r. 

  Bieganie  stało  się  moją  pasją, którą kontynuuję do tej pory. 

  

  W 2014 roku wstąpiłem do klubu LKS Iskra Jaszkowa.  Myślę, że ten krok poza poznaniem nowych, ciekawych ludzi pozwoli mi także poczynić postępy w wynikach.


  


Agnieszka Zajączkowska - "Muszka Aguszka" Kat. K-20


   Cześć!

   Choć od dziecka lubiłam sport, biegać zaczęłam dopiero na początku studiów. Po kilku startach w zawodach przekonałam się, że przełamywanie własnych granic na biegach górskich to to, co daje mi ogromną satysfakcję. Uczucie towarzyszące biegaczowi na mecie jest nie do opisania, spróbujcie sami, a przekonacie się, że to naprawdę uzależnia!

   W styczniu 2015 roku dostałam na urodziny pakiet startowy na I Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Pokonałam 21km i 665 schodów na Szczeliniec Wielki, kolejna granica została złamana i to był moment, w którym zapadła decyzja o dołączeniu do zacnego grona biegaczy LKS Iskra Jaszkowa! 
 
  Biegając, resetuję się całkowicie, pozbywam się negatywnych emocji, dużo rozmyślam, chłonę energię natury, snuję plany. To mój sposób na pobycie ze sobą. Spełniam się też jako wolontariuszka na biegowych imprezach.Stanisław Kapłon - "Kondor" Kat. M-60

   

    Bieganiem "zaraził" mnie wiosną  2010 roku kolega z mojej ulicy i na pierwszy poważny start zafundował mi  półmaraton w Ołomuńcu  który ukończyłem z czasem 2.10.59 - jak na debiut całkiem nieźle;-). Po kilku latach biegania po „asfalcie” spróbowałem sił w biegach górskich które pokochałem i nadal kocham. W bieganiu poznaję i odkrywam siebie, jest to dla mnie czas modlitwy i refleksji nad swoim życiem i otaczającym mnie światem. W klubie jestem od 2015 roku i będę w nim działał dopóki mi sił starczy.


 Woń endorfin po bieganiu-dla mnie bezcenna !Ryszard Nesterewicz
"Nester"Kat. M-60

  Mojam przygoda z bieganiem rozpoczęła sie w 2010 roku, od momentu jak przypadkowo byłem świadkiem biegu górskiego Kłodzko-Kłodzka Góra Mountainmarathon. Zrozumiałem wtedy, że ja też mogę być biegaczem.
   Mimo licznych zajęć zawodowych znajduję czas i chęci do treningów biegowych, a jak przychodzi weekend to ja muszę gdzieś wystartować.
  Od września 2015 jestem biegaczem górskim zrzeszonym w LKS  ISKRA Jaszkowa, gdzie w miłej i koleżeńskiej atmosferze  mogę rozwijać swoje umiejętności  biegowe i rywalizować z kolegami.
Dorota Tomera - Kat. K-40


Biegam od kiedy pamiętam. Moim pierwszym mentorem był Janusz Ruszkowski, z którym przebiegłam niezliczoną ilość km. Kiedy zachorował biegałam sama aż do marca 2017 roku, wtedy pod swoje skrzydła wziął mnie  Michał Woś. Dziękuję im, że mogłam i nadal mogę korzystać z ich ogromnej wiedzy na temat sportu i biegania. Moje wieloletnie bieganie nie obfituje w zbyt wiele startów. Pierwsze  zawody to  Bieg Koguta w Oławie na dystansie 10 km, do końca 2017 przebiegłam jeszcze kilkanaście biegów na dystansie  5 i 10 km o różnym stopniu trudności. Mam nadzieję , że zdrowie pozwoli mi zwiększyć ilość przebiegniętych kilometrów i będą mogła godnie reprezentować klub, do którego wstąpiłam w grudniu 2017.

Łukasz Kadys "Tytan" - Kat. M-30


   Moja historia z bieganiem zaczęła się w 2012 roku, kiedy zauważyłem niski stopień kondycji. Początkowe treningi nie były  systematyczne, gdyż były uzależnione od wolnego czasu. Pomimo tego widziałem rezultaty. Chodź  może nie były duże ale  zauważalne, a to mobilizowało mnie do dalszej pracy. W 2017 roku postanowiłem wziąć udział w pierwszych zawodach biegowych. Moje treningi stały się systematyczne i od tego czasu rezultaty jeszcze bardziej się poprawiły. Rok 2018  zamknąłem uzyskując wyniki: 10 km z czasem 50:03 oraz półmaraton 1:54. Czując ciągle niedosyt oraz możliwość skorzystania ze wsparcia bardziej doświadczonych zawodników dołączyłem w 2019 roku do klubu LKS ISKRA Jaszkowa, gdzie  planuję rozwinąć się jako biegacz górski. W klubie  spotkałem się z bardzo miłym i koleżeńskim przyjęciem.Daniel Pawlak "Danielo" - Kat. M-40

       Mam na imię Daniel, przygodę z bieganiem zacząłem w maju 2018. W klubie jestem od połowy 2019 roku. Wcześniej jeździłem i trenowałem kolarstwo górskie. Silna motywacja do biegania, to podstawa, aby każdego dnia wychodzić i walczyć o własne marzenia. Każdego dnia staje się silniejszy, biegam bo lubię to co robię.