SPONSORZY:

                               


Witamy serdecznie na stronie biegaczy górskich - LKS ISKRA JASZKOWA!

Członkowie honorowi


  • Władysław Babiak

  Był zawodnikiem LKS ISKRA JASZKOWA od początku działalności klubu, tzn. od 1954 r. Trenerem biegaczy był od 1981 do 2017 roku. Początkowo uprawiał z powodzeniem biegi średnie, a potem długie dystanse.
  Brał udział 6-krotnie na Mistrzostwach Polski LZS oraz 6 razy na Mistrzostwach Świata Weteranów w Biegach Górskich.
  Osiągał bardzo dobre wyniki o czym świadczą jego rekordy życiowe na poszczególnych dystansach:
800 m - 2:05
1000 m - 2:43
1500 m - 4:09
3000 m - 8:57
5000 m - 15:45
10000 m - 31:20
  Jest żywym przykładem tego, że można uprawiać sport do późnego wieku. Wiele mu zawdzięczamy i jesteśmy dumni, że mamy w szeregach takiego człowieka, zawodnika i trenera.

  • Ryszard Niebieszczański

 Były wójt Gminy Kłodzko, obecnie  Radny  Powiatu Kłodzkiego.

 Zawsze wspierał działania prosportowe na  terenie Gminy Kłodzko i Powiatu  Kłodzkiego.

 Pomyslodawca Biegów Górskich i Szkolnych, które odbywają się corocznie w Jaszkowej Dolnej w  czasie obchodów  Święta  Ludowego.

 To dzięki jego wsparciu biegacze LKS ISKRY JASZKOWA mogli uczestniczyć w Mistrzostwach Świata w Malezji oraz 6-krotnie w Mistrzostwach Świata Weteranów   w   Biegach  Górskich:  2-krotnie  w  Czechach,  w  Słowacji, w Niemczech oraz 2-krotnie w Polsce.

 Solidny, rzeczowy i konkretny człowiek, ze wszech miar godny zaufania.
  • Władysław Wnętrzak

Wójt Gminy Rytro w Beskidzie Sądeckim.

 Od wielu  lat wspomaga organizacyjnie i finansowo biegaczy ISKRY.  To   dzięki   jego  pomocy  uczestniczyliśmy  wielokrotnie w Międzynarodowym Maratonie Visechrad, Festiwalu Biegowym w Krynicy Zdrój  oraz innych biegach w Beskidzie Sądeckim.

 Jego  życzliwość i gościnność daleko wykracza  poza utarte standarty.  Ponadto  to  człowiek  o  wysokiej   kulturze  osobistej i pasjonat sportu.

 Były meszkaniec Kotliny Kłodzkiej. 

 Aktualnie Gmina Rytro jest partnerem Gminy Kłodzko w zakresie wspólpracy regionalnej.

  • Genowefa Pilch-Lichoń  (Rytro - Sucha Struga)

  Człowiek renesansu o wszechstronnych zainteresowaniach i nieprzeciętnej kulturze  osobistej.

  Działaczka      wielu     organizacji     społecznych     Regionu     Małopolski i Nowosądecczyzny propagujących kulturę i tradycję ludową, turystykę oraz tradycje kulinarne Małopolski. 

  Poetka,   sypiąca   jak  z  rękawa  wierszmi,  piosenkami  i  powiedzonkami o  treściach ludowo-filozoficznych. Wspaniała obserwatorka przyrody i życia codziennego, o którym może mowić bez końca z odrobiną  swoistego humoru. 

Ciężko pracuje prowadząc agroturystykę, a mimo to ma czas i energię aby udzielać się spolecznie na rzecz  lokalnej społeczności i regionu. 

  Dusza  człowiek, który wie co to jest prawdziwa gościnność. Tryska humorem  i sprawia, że w jej towarzystwie i człowiek czuje się wyjątkowo i wspaniale.

    Jeżeli chciałbyś odpocząć w górach, w miłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze, wybierz się do Rytra, a na pewno nie będziesz żałował.

     Polecamy. Biegacze górscy LKS ''ISKRY" Jaszkowa.